09.05.2016

Yeni Başlayanların Takip Etmesi Gereken 3 Site

Tasarımcı olmak isteyenlerin ana sayfası yapması gereken ilk üç site.

Tasarımcı olmaya karar verdiyseniz kendinizi biraz geliştirmeniz gerekecektir. Güzel tasarım yapamıyorum, aklıma birşey gelmiyor, bu yönüm çok zayıf diyorsanız bunlar çok normal. Bu durum ilham almaya ihtiyacınız olduğunu gösteriyor. Öncelikle Tasarımıcları takip edin, tasarımlarını inceleyin ve trendleri takip edin. Bunun için tasarımcıların ve portföylerinin bulunduğu en popüler web sitelerini öneriyoruz.

 

Dribbble

dribble

Tasarımın merkez noktası diyebiliriz. Dünyanın en iyi tasarımcıları ve portföyleri bu sitede yer alıyor. Kendi çalışmalarınızı eklemeniz için ücret ödemeniz gerekiyor ve bu ücretlede iş bitmiyor bir de davetiye sahibi olmalısınız ve bu da oldukça zor. Öncelikle sağlam bir portföy'e ihtiyacınız var. Şimdilik buradan en ünlü tasarımcıları takip edebilir çalışmalarını like'layabilir ve inceleyebilirisiniz. Kendinizi geliştirmeniz için mükemmel bir kaynak.

Behance

Behance Dribbble'ın ücretsiz versiyonu olarak düşünebilirsiniz, bu websitesi üzerinden profilinizi oluşturup çalışmalarınızı diğer tasarımcılarla paylaşabilirsiniz. 

Pinterest

pineterest web

Bunların dışında bir de pinterest var, bu site tasarımcılara özel bir yer değil fakat bir çok tasarımı bir arada bulabilirsiniz. İşinize yarayacak ilham almanızı sağlayacak bir çok çalışma mevcut

dribbble, tasarim, nasıl tasarımcı olunur, tasarım siteleri